За випалювання сухої трави чоловіку загрожує чималий штраф, або обмеження волі

Випалювання торішньої трави, опалого листя тощо – це не лише злочин проти природи, а й кримінально-каране діяння. Із року в рік компетентні органи закликають громадян утриматись від підпалу сухої рослинності, оскільки це може мати небезпечні наслідки, однак нерідко люди ігнорують ці застереження.


Так, Великописарівським відділом Охтирської місцевої прокуратури 2 жовтня 2020 року повідомлено про підозру місцевому жителю, через випалюванню сухої рослинності яким пошкоджено 100 га землі.

За даними слідства, проведеного Великописарівським відділенням поліції, підозрюваний 17 вересня 2020 року підпалив залишки рослинності на своїй земельній ділянці. Вогонь завдяки сильному вітру розповсюдився на земельну ділянку сільськогосподарського призначення. Внаслідок вказаного підпалу виник неконтрольований процес і вогнем було знищено рослинність та пошкоджено природний стан ґрунтового покриву на території орієнтовною площею 100 га.

Дії підозрюваного кваліфіковано за ч. 1 ст. 245 (знищення та пошкодження зелених насаджень навколо населеного пункту на землях сільськогосподарського призначення вогнем) КК України.

За скоєне передбачено штраф від п’яти тисяч чотирьохсот до дев’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк від двох до п’яти років, або позбавлення волі на той самий строк.