Забезпеченість хворих на цукровий діабет інсуліном складає у Сумській області 80% від потреби

На сьогоднішньому засіданні бюджетної комісії обласні депутати детально розглянули питання збільшення обсягів видатків загального фонду на суму 22 млн 46 тисяч грн на забезпечення лікування хворих на цукровий діабет інсуліном і нецукровий діабет десмопресином у період з першого січня по 30 червня поточного року.


За словами директора Департаменту охорони здоров’я ОДА Сергія Бутенка, 21 млн 746 тисяч грн коштів державної субвенції будуть розподілені в ОТГ згідно до кількості хворих. Ще 300 тисяч грн будуть надані обласній клінічній лікарні для ургентних хворих, які потребують інсулінового лікування.

«У поточному році забезпеченість інсуліном складає 79% від потреби, на відміну від років минулих, коли цифри ледь доходили до 30-40%, – повідомив Сергій Бутенко. – Ці кошти розраховані на перше півріччя, оскільки з липня планується введення електронних рецептів на інсулін. Аптекам кошти перераховуватиме НСЗУ, а хворі отримуватимуть ліки безкоштовно».

Також за словами головного медика області участь у фінансуванні закупівель препаратів для хворих на цукровий діабет долучатимуться й місцеві бюджети ОТГ.

Перший заступник голови облради Олександр Стрельченко запропонував підготувати звернення до Кабінету Міністрів України, аби Сумщині стовідсотково були надані кошти на потреби у лікуванні хворих на цукровий діабет. Депутати цю ініціативу підтримали, як і питання в цілому.

Джерело