Завдячуючи реформам у Хотіні створюється простір, дружній для дитини і сприятливий для її всебічного розвитку

Великій школі – масштабне оновлення. Так вирішили  в Хотінській ОТГ і взялися до роботи.


Місцевий навчальний заклад, який розрахований на 700 учнів, був зведений у 90-х роках минулого століття – у період перебудови, і якість робіт була виконана не на належному рівні. Відтоді – жодної реконструкції. У школі протікала покрівля, були нерівними стіни, зносилися комунікації. За словами учнів, заклад був «сумним».

Із проханням допомогти в оновленні школи керівник ОТГ Микола Торяник звернувся до обласного керівництва. Утім, голова обласної ради Володимир Токар і сам неодноразово наголошував на тому, що навчальний заклад перебуває у м’яко кажучи негарному стані, і потребує реконструкції.

За словами – справи. Проект оновлення Хотінської школи подали на ДФРР і звідти прийшли 8 млн грн. Ще по три з гаком мільйони гривень надали обласний та місцеві бюджети. Загальна вартість робіт склала 18 млн грн.

Весною поточного року у Хотіні розпочалися роботи першого етапу масштабної реконструкції, які тривали п’ять місяців. Була замінена покрівля, теплотраса, фасади, утеплені стіни, встановлені енергозберігаючі вікна.

По закінченню оновлення об’єкт проінспектували голова Сумської обласної ради Володимир Токар, голова Сумської РДА Геннадій Дорошенко, начальник управління капітального будівництва ОДА Анатолій Ворожко, голова Хотінської ОТГ Микола Торяник.

«Ми намагаємося робити все, щоб учні з посмішкою і бажанням заходили до школи, а вчителі з радістю їх навчали, – говорить Володимир Токар. – Я дуже задоволений тим, що нам вдалося втілити в життя задумане. У Хотінській ОТГ школа вкрай потребувала ремонту. Ще у травні поточного року тут не було нічого, що могло б нагадувати про таку красу, яку маємо сьогодні. Тоді ми – обласне, районне керівництво та очільник ОТГ – зібралися, провели нараду, поставили для себе мету і визначили задачі.  І разом, за півроку, усі гуртом зробили таку красу. Отримуєш задоволення тоді, коли щось виходить. Ця справа не проста, але ми її зробили».

Геннадій Дорошенко наголошує на реформі. Каже, без неї такий проект навряд чи б утілився в життя. «Політика децентралізації – це конкретна політика для людей і ми це бачимо на прикладі Хотінської школи. Це добре, що ми розпочинаємо децентралізацію з комфорту для дітей», – зазначив очільник району.

У Хотінській школі нині навчається понад 200 дітей. Оновлений заклад, за твердженням директора Володимира Мельника, дозволить розмістити втричі більше учнів.

А вони раді чи не найбільше умовам, які для них створили. Діти кажуть, що тепер їхній школі можуть позаздрити й обласні навчальні заклади. Вона стала більш яскравою, красивішою, теплішою і веселішою.

Наступного року запланований другий етап реконструкції школи, яка буде опорною. Вже розроблена проектно-кошторисна документація та вирішено питання проведення внутрішніх робіт: розбудови мереж, ремонт класних кімнат, їдальні. У ході третього етапу відбудеться благоустрій території та пришкільних спортмайданчиків. Він розпочнеться у 2020 році.

Навчальний заклад буде обладнаний відповідно до вимог програми реформ «Нова українська школа» та матиме всі можливості для занять. Можна сміливо сказати, що у Хотіні створюється простір, дружній для дитини і сприятливий для її всебічного розвитку.