Жителі Сумщини все частіше потрапляють на гачок шахраїв

Попри всі застереження правоохоронців, виявляючи занадту довірливість, жителі регіону продовжують потрапляти  в їх тенети. Тільки впродовж останньої доби зловмисники збагатились за рахунок жителів Сумщини на суму в понад 15 тисяч гривень.


До поліції із заявою, що шахраї «зняли» з карти 6 400 гривень звернулась 45-річна жителька одного з сіл Глухівського району. Жінка розповіла, що на її мобільний зателефонував чоловік, який назвався працівником банку. Він повідомив, що її картка заблокована і для того, аби її розблокувати, потрібно провести ряд операцій. Для чого попросив повідомити йому секретні дані. Після того, як жінка виконала всі його вимоги, з її рахунку зникли гроші.

Черговою жертвою шахраїв став і 42-річний житель Конотопського району. Чоловік також постраждав від своєї довірливості. Побачивши на одному з сайтів оголошення про продаж запчастин до сільгосптехніки, зв’язався з продавцем. За домовленістю перерахував йому 8 тисяч 687 гривень назапропонований рахунок. Не дочекавшись товару – звернувся до поліції.

Сьогодні за даними фактами правоохоронці відкрили кримінальні провадження. Вживаються заходи щодо встановлення осіб зловмисників.

Поліцейські вкотре звертаються до громадян із застереженням: аби убезпечити себе від подібних злочинів, добре обмірковуйте кожне своє слово під час спілкування з незнайомцями по телефону. Не перераховуйте їм своїх заощаджень та в жодному разі не надавайте свої персональні дані чи секретні коди.

Пам’ятайте, всі банківські операції проводяться виключно в банківських установах. Якщо мова йде про номер банківської картки, інші секретні коди, цифри або ж дані, які вас просять назвати по телефону, будьте певні: то дзвонять шахраї. Справжні банкіри у своїх клієнтів не випитують персональних даних та інформації по банківським карткам. Тому також радять про такі випадки повідомляти до поліції та банківських установ за номерами клієнтської підтримки. Наприклад, клієнти Приват банку можуть повідомити про підозру в шахрайстві за номером 3700 (з мобільного – цілодобово та безкоштовно).

А тим, хто вирішив придбати або продати речі через мережу Інтернет, правоохоронці радять бути обачними з подібними покупцями чи продавцями. Користуватись лише перевіреними он-лайн магазинами, за товар сплачувати лише при його отриманні, повідомляє відділ комунікації поліції Сумської області.