Жодного підтвердженого випадку хвороби на коронавірус на Сумщині немає – Дмитро Кравцов

Начальник департаменту охорони здоров’я Сумської ОДА Дмитро Кравцов повідомив, що жоден тест не показав наявність коронавірусу у пацієнтів, в яких брали аналізи. Станом на 19 березня в області 4 особи з підозрою на коронавірус, їх стан стабільний.


Лікарні області готові до прийому інфекційних хворих, повідомив Дмитро Кравцов. До працюючих 65 апаратів штучної вентиляції легенів мають ще 98 резервних. Додатково лікарні потребують 79 апаратів, які сумарно коштують приблизно 40 млн. грн. Усі районні лікарні мають апарати штучної вентиляції легенів. Дві лікарні – Глухівська та Кролевецька – не мають централізованої подачі кисню.

За умов ускладнення епідемічної ситуації, в лікарнях області додатково можуть задіяти 1784 ліжка для інфекційних хворих.

Для медперсоналу починають проводити онлайн-навчання щодо алгоритмів консультування та лікування пацієнтів з підозрою вірусної інфекції. Щодо 200-відсоткової надбавки до зарплати, вказівок і роз’яснень від Міністерства охорони здоров’я в область поки не надходило.

Галузь охорони здоров’я, за словами Дмитра Кравцова, потребує засоби захисту, апаратуру та медикаменти на загальну суму 109 млн. грн. З бюджету вже виділили 1,5 млн, які спрямували на закупівлю необхідного для обласної інфекційної лікарні. 7,5 мільонів грн, які будуть виділені найближчим часом, розподілять між дитячою обласною, інфекційною лікарнями та обласним перинатальним центром.

В усіх райцентрах з опорними лікарнями, за словами Дмитра Кравцова, є приміщення для обсервації людей, які були в контакті з хворими на коронавірус, повернулися із країн з високим рівнем захворюваності та які не мають змоги самоізолюватися. Раніше повідомляли, що у Сумах для обсервації будуть використовувати приміщення санаторію “Олдиш”. Дмитро Кравцов повідомив, що санаторій перебуває у заставі у банку, тож поки в департаменті чекають на письмовий дозвіл використовувати санаторій у якості обсерватора.

Дмитро Кравцов також підтвердив смерть 14-річної дівчинки у Сумах 18 березня, але сказав, що цей випадок “не має відношення до коронавірусу. Діагноз не можна розголошувати через лікарську таємницю. Немає підстав вважати, що це коронавірус, бо симптоми не відповідали коронаварусній інфекції. Дитині надавалася медична допомога в повному об’ємі”.

“Епідпоріг щодо пневмоній в області не перевищений. Сезонні пневмонії, вони були, є, і будуть. Ніякого відношення до коронавірусу вони не мають”, – сказав Дмитро Кравцов, коментуючи інформацію щодо хворих на пневмонію в Кролевецькій ЦРЛ.

suspilne.media.