ЗНО для вчителів: 23 педагоги Сумщини взяли участь у пілотній сертифікації

Усього у другому етапі пілотної сертифікації – незалежному тестуванні фахових знань та умінь узяли участь 807 учителів з різних куточків України.


Педагоги Сумщини складали тестування на базі Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка. В області виявили бажання отримати сертифікати 23 вчителі, з них 7 – із міста Суми.

Учителі, які успішно пройдуть сертифікацію, протягом 3 років отримуватимуть 20% надбавки до посадового окладу. Крім того, проходження сертифікації зараховуватиметься як атестація педагогічного працівника з присвоєнням йому наступної категорії або підтвердженням наявної вищої.

Результати тестування, що проходило у формі зовнішнього незалежного оцінювання, з’являтимуться в електронних кабінетах учасників до 21 листопада. Про це повідомив Український центр оцінювання якості освіти 31 жовтня.

«Уже найближчим часом ми визначимо педагогів, які успішно пройшли сертифікацію. Однак, незалежно від результатів, я хочу подякувати кожному учаснику за інтерес до свого ремесла та терпіння, адже вся процедура триває близько року. Педагоги, які зголосилися взяти в ній участь, уже зараз довели свою принциповість та бажання бути лідерами у професії. І ми як Міністерство завжди підтримаємо таких агентів змін», – зазначила Міністр освіти і науки України Ганна НОВОСАД.

Довідково. Попередньо учасники пройшли перший етап сертифікації, під час якого відібрані Державною службою якості освіти експерти вивчали їх практичний досвід роботи. Другий етап проводився у формі тесту, який тривав протягом 3 годин. Загалом до нього увійшло 100 завдань різного типу, що перевіряли рівень обізнаності в організації освітнього процесу, виховання і розвитку учнів, створення інтерактивного освітнього середовища тощо. Максимальна кількість балів, яку можуть набрати учасники – 100.

Уже найближчим часом комісія визначить пороговий бал «склав/не склав» для учасників сертифікації. У ньому враховуватимуться результати вивчення практичного досвіду роботи та незалежного тестування.

Якщо учасник подолав поріг з тестування і не подолав з вивчення практичного досвіду – комісія може прийняти рішення вивчити його е-портфоліо. За результатами цього розгляду комісія може прийняти рішення про успішне проходження учасником сертифікації.